Sanktuarium Matki Boskiej Świętorodzinnej w Studziannie

Studzianna to wieś położona na terenie województwa łódzkiego. Pod względem podziału administracji kościelnej sanktuarium to położone jest na terenie diecezji radomskiej. Wieś słynie przede wszystkim z barokowej świątyni pod wezwaniem świętego Filipa Neri, w której znajduje się cudowny obraz przedstawiający Świętą Rodzinę. Umieszczenie obrazu w świątyni dało początek sanktuarium Matki Boskiej Studziańskiej, które nazywane jest też Sanktuarium Matki Boskiej Świętorodzinnej. Obraz przedstawiający Świętą Rodzinę zaczęto otaczać kultem już w XVII wieku. Pod koniec XVII wieku znajdujący się w dworze w Studziannie obraz został umieszczony w wybudowanym na miejscu dworu kościele pod wezwaniem świętego Józefa. Opiekę nad sanktuarium sprawowali filipini, wśród pielgrzymów przybywających do sanktuarium wymieniany jest między innymi król Jan III Sobieski. W roku 1968 obraz został ukoronowany przez ówczesnego biskupa, głównym koronatorem był kardynał Wyszyński, towarzyszył mu kardynał Karol Wojtyła.